top of page

Apríl v znamení zájazdov, ocenení a dve ďalšie premiéry!

Naše divadlo zažilo v posledných týždňoch sériu napĺňajúcich udalostí, ktoré by sme radi s vami zdieľali! Všetko odštartoval náš zahraničný zájazd do Srbska s inscenáciou Tri śestry, kde sme mali možnosť prezentovať naše umenie publiku v meste Pivnice.Predstavenie bolo prijaté s nadšením a skvelými ohlasmi, čo nám prinieslo cennú spätnú väzbu a množstvo priateľstiev. Po náročnom roku sme si tento zájazd užili ako rodinnú dovolenku, k čomu dopomohli aj fantastickí hostitelia. Mali sme možnosť navštíviť sídlo spolku žien, skúšobňu divadla, miestneho folklórneho súboru a odnášame si so sebou aj veľký zážitok ohľadne podpory dobrovoľníckeho umenia a zanietenia pre dobrú vec. Divadelný festival je u nich oslavou tradície, koreňov a miestom na spájanie ľudí - utužovanie vzťahov a hodnôt. Veríme, že prijmú pozvanie predstaviť sa aj raslavickému publiku na NA SKOK-FEST IV.


S priateľmi zo Srbska (apríl 2024)


Po návrate domov sme s hrdosťou odohrali tri fantastické reprízy Troch śestier v Čadci, kde sme slávnostne otvárali 56. Palárikovu Rakovú a v Kysuckom Novom Meste. Diváci v oboch mestách boli predstavením očarení a odmenili nás búrlivým potleskom. Tieto reprízy boli pre nás opätovným potvrdením, že naše umenie dokáže osloviť široké publikum a priniesť radosť aj za hranicami našej rodnej obce. Ešte väčší úspech nás čakal na Akademickom Prešove, kde naša ďalšia inscenácia Hniezdo získala titul LAUREÁT. Toto ocenenie je pre nás veľkou poctou a motiváciou do ďalšej práce. Veľmi si vážime uznanie odbornej poroty a tešíme sa, že môžeme ďalej šíriť posolstvo nášho divadla. Všetky tieto úspechy sú výsledkom tvrdej práce a oddanosti celého nášho divadelného súboru. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú a tešíme sa na ďalšie stretnutia s vami v hľadisku! Na koniec tohto maratónu sme sa zúčastnili Krajskej Scénickej žatvy v Levoči, kde sme súťažili s inscenáciou Mária Stuart a získali zlaté pásmo s návrhom na postup na celoslovenskú prehliadku.


Diplom z Levoče (apríl 2024)


Okrem noviniek z naších aprílových ciest máme pre vás prekvapenie! Po troch rokoch sa do nášho repertoáru vracia slovenská klasika - Matka od Júliusa Barč-Ivana. V obnovenej premiére vám predstavíme tento strhujúci príbeh o materinskej láske, obeti a ťažkých životných rozhodnutiach. Inscenácia Matka si získala srdcia divákov už pri svojom prvom uvedení a my veríme, že aj tentoraz vás očarí silou príbehu a hereckými výkonmi. V titulnej úlohe sa vám predstaví Tímea Bučková, ďalej Katarína Kmecová - ako suseda Mara, Ema Bašistová - ako Kata, Martin Bučko a Filip Maník - ako Jano a Paľo. Tešiť sa môžete na napínavú drámu plnú emócií, ktorá vás nenechá chladnými.


Premiéra Matky (19.5.2019)


Aby nebolo prekvapení málo - do konca roka sme vám sľúbili ešte jednu premiéru. V novembri pre vás pripravujeme komédiu. Nevybrali sme žiadny bulvár, ani konverzačku. Predstavíme vám divadelnú adaptáciu na motívy úspešného amerického seriálu "Why woman kill" (Prečo ženy vraždia). Bude to satirická komédia - príbeh o šedej myške, ktorú si nikto nikdy nevšímal, jednoduchej žene, o ktorú nemal nikto záujem. Nemala krásu, na ktorej by si dala záležať. Žiaden štýl ani pôvab. Toto plaché stvorenie sa pretĺkalo životom akoby bolo neviditeľné - aj tak sa nikdy nesťažovala. Roky v malej dedine ju naučili od života neočakávať priveľa. V jej kostiach je vryté, že je najlepšie počkať.  ,,Modli še a rob - panbožko ci pomožu!“ Lenže túto trpezlivú ženu jedného dňa čakanie omrzelo. Táto čierna komédia otvára otázky, kam je človek ochotný zájsť, aby si ho niekto všimol, aby zapadol, aby bol obľúbený. Skúma témy ako nevera, pomsta, rodové stereotypy a túžba po dokonalom živote. Sledujte nás a už čoskoro sa dozviete viac o termínoch premiér!


Pozvánka na záver:

Srdečne Vás pozývame na prvú reprízu inscenácie Romeo a Júlia, ktorá mala úspešnú premiéru vo februári. Sme veľmi radi, že sa znovu môžeme predstaviť domácemu publiku - pred výjazdom na ďalšie zájazdy a festivaly. Romeo a Júlia

 26. Máj 2024

 19.00

 Divadelná sála domu kultúry v Raslaviciach

 (Dĺžka predstavenia: 60 minút)

- - -

Vstupenky v predaji:

Pokladnica:

Mgr. Mária Ščešňaková

0907 619 969

51 views0 comments

Comments


bottom of page